Test De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S – najlepszy ekspres do kawy, jaki testowałem. Moje opinie

0- liczba komentarzy
6f4b09fe42a52c0483cb1da97a168a96?s=96&d=mm&r=g

Autor: Kamil Coffee Enthusiast

5 listopada 2019

ekspres do kawy De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370 95 S

Popularność automatycznych ekspresów do kawy rośnie z każdym rokiem, co sprawia, że wybór urządzeń jest większy i… trudniejszy. Świetnym sposobem na znalezienie najlepszego sprzętu jest zapoznanie się z wynikami testów. Prezentujemy efekty testowania ekspresu De’Longhi Dinamica Plus ECAM370.95.S.

Marka De’Longhi to wiodący producent ekspresów do kawy. Urządzenia sygnowane logiem firmy są nie tylko chętnie kupowane, ale przede wszystkim doceniane przez użytkowników. Klienci cenią sobie jakość sprzętu, jego funkcjonalność, a także charakterystyczny design, który sprawia, że ekspres jest silnym akcentem w wystroju kuchni. Wygląd urządzenia i łatwość obsługi to jednak nie wszystko. Liczy się przede wszystkim smak kawy, a ten jest naprawdę wyjątkowy. Jedną z najnowszych propozycji De’Longhi jest model ECAM370.95.S, który bez wątpienia spełnia powyższe kryteria, o czym świadczą wyniki testu. W ramach testu dokładnie sprawdzono następujące funkcje i parametry: wyświetlacz w ekspresie, zbiornik na wodę, system mleczny, młynek do kawy, rodzaje kaw w ekspresie, design ekspresu i utrzymanie w czystości oraz smak kawy z ekspresu.

Recenzja ekspresu De’Longhi Dinamica Plus ECAM370.95.S

 Sprawdźmy punkt po punkcie, jak ekspres się prezentuje, jakie ma funkcje i jakie napoje kawowe da się z jego pomocą przyrządzić.

Intuicyjny wyświetlacz w ekspresie Dinamica Plus

Ekran w ekspresie De’Longhi ECAM370.95.S jest jednym z największych, a co za tym idzie najbardziej czytelnych, wyświetlaczy w dostępnych na rynku urządzeniach do zaparzania kawy. Po uruchomieniu sprzętu na ekranie pojawiają się cztery podstawowe rodzaje napojów. Po przewinięciu listy wyświetlają się kolejne możliwości (12 rodzajów kaw). Obsługa wyświetlacza jest banalnie prosta. Ułatwiają ją liczne piktogramy, które dodatkowo są opisane, co sprawia, że korzystanie z ekspresu jest sprawne i łatwe.

Zaletą De’Longhi ECAM370.95.S jest bez wątpienia ekran dotykowy, który nie wymaga korzystania z żadnych przycisków. Trzeba dodać, że atutem ekspresu są czytelne, duże piktogramy oraz czułe i logicznie rozmieszczone przyciski dotykowe. Ekran został zaprojektowany tak, by obsługa była jak najbardziej intuicyjna, dlatego korzystanie z menu w ekspresie to czysta przyjemność. Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest możliwość spersonalizowania niemal każdego parametru kawy (rodzaj, moc aromatu czy ilość mleka).

wyświetlacz z kawami do wyboru w ekspres do kawy De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370 95 S
wyświetlacz z kawami do wyboru w De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370 95 S.jpg
wyświetlacz z kawami do wyboru w ekspresie y De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370 95 S.jpg

Zbiornik na wodę wyciągany od przodu

Ekspres De’Longhi ECAM370.95.S został wyposażony w łatwo wyjmowany zbiornik na wodę, który jest umieszczony po prawej stronie urządzenia. Pojemnik można zdemontować, wysuwając go do siebie. Oznacza to, że wyjmowanie zbiornika na wodę jest możliwe bez względu na ustawienie ekspresu. Pojemnik można wysunąć zarówno wtedy, kiedy ekspres stoi przy ścianie, jak i wtedy, kiedy znajduje się pod wiszącą szafką.

Ponadto na uwagę zasługują wymiary zbiornika. Pojemnik jest kompaktowy i mieści w sobie 1,8 litra wody. Zbiornik jest półprzezroczysty, co umożliwia sprawdzenie poziomu wody w dowolnym momencie. Warto dodać, że ekspres De’Longhi ECAM370.95.S został wyposażony w filtr zmiękczający wodę, dzięki któremu kawa smakuje jeszcze lepiej.

Młynek do kawy

Ekspres De’Longhi ECAM370.95.S został wyposażony w stalowy młynek do kawy. Dodatkowo w urządzeniu zastosowano bezprzewodowy system zaparzający, który sprawia, że podczas mielenia ziaren powstaje stosunkowo mało pyłu kawowego.

Zaletą młynka w ekspresie ECAM370.95.S jest jego pojemność. Urządzenie mieści aż 300 g ziaren. Bez wątpienia atutem jest także aż 13 poziomów mielenia, co pozwala na przygotowywanie kawy o różnych parametrach, dzięki czemu każdy koneser znajdzie coś dla siebie.

Automatyczny system mleczny 

Prawdopodobnie największą zaletą ekspresu De’Longhi ECAM370.95.S jest system mleczny, w jaki zostało wyposażone urządzenie. Do sprzętu jest bowiem dołączona termiczna karafka na mleko, która nie tylko wygląda elegancko, ale przede wszystkim umożliwia przygotowanie wysokiej jakości kaw mlecznych.

Karafka została wykonana z najwyższej klasy materiału, przez co jest trwała i niezawodna (tworzywo nie wpływa na smak napoju!). Jej dodatkowym atutem jest możliwość wypięcia i umieszczenia w lodówce. Dzięki temu mleko jest zawsze świeże. Karafka termiczna długo utrzymuje temperaturę mleka, co jeszcze szczególnie ważne podczas jego spieniania – zastosowanie takiego urządzenia pozwala na ubicie idealnej pianki.

System mleczny w De’Longhi ECAM370.95.S znajduje się w całości poza ekspresem, dzięki czemu utrzymanie czystości tego elementu jest banalnie proste. Warto dodać, że karafkę można myć w zmywarce, ale należy umieszczać ją na górnej półce.

Zaletą systemu mlecznego w modelu ECAM370.95.S jest także pokrętło znajdujące się na pokrywce karafki, które umożliwia regulację pożądanej wysokości pianki, ustawienie przepłukiwania systemu lub rozmontowanie pojemnika na pojedyncze elementy.

system mleczny w ekspres do kawy De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370 95 S
karafka w De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370 95 S

Jakie kawy przygotujemy w testowanym ekspresie?

Ekspres De’Longhi ECAM370.95.S umożliwia przygotowanie szesnastu rodzajów kawy. Na głównej stronie wyświetlacza znajdują się napoje podstawowe. Są to:

 • espresso,
 • kawa czarna,
 • cappuccino
 • i latte macchiato.

Po naciśnięciu strzałki w bok można wybrać kolejne napoje:

 • long,
 • cappuccino+,
 • cappuccino mix,
 • doppio,
 • caffe latte,
 • flat white,
 • gorące mleko,
 • espresso,
 • macchiato,
 • gorąca woda,
 • podwójne espresso,
 • dzbanek kawy
 • oraz napój o indywidualnych parametrach.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dodania do menu spersonalizowanej kawy. Nieskorzystanie z tej opcji pozwala z kolei na każdorazowe dostosowywanie parametrów napoju.

kawa latte w De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370 95 S.jpg

Design ekspresu i utrzymanie w czystości

Obudowa ekspresu De’Longhi ECAM370.95.S została wykonana z bardzo solidnego materiału w kolorze srebrnym, co sprawia, że urządzenie jest nie tylko trwałe, ale także doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Klasyczna barwa pasuje bowiem zarówno do nowoczesnych kuchni, jak i tych urządzonych w stylu vintage.

Ozdobą ekspresu jest też specjalna półeczka na filiżanki oraz elegancka pokrywka na młynek, która została wykonana z ciemnego, półprzezroczystego plastiku.

Trzeba dodać, że obudowa ekspresu De’Longhi ECAM370.95.S nie brudzi się szybko, nie widać na niej śladów palców. Jeśli jednak pojawią się zabrudzenia lub odciski tłustych dłoni, bez problemu można usunąć je za pomocą ściereczki.

Smak kawy z ekspresu De’Longhi Dinamica Plus

Kawy przyrządzone z pomocą ekspresu De’Longhi ECAM370.95.S prezentują się wyjątkowo profesjonalnie. Na uwagę zasługuje ich wysoka jakość – pianka mleczna jest aksamitna, wilgotna i gęstna, co wpływa zarówno na smak, jak i na wygląd napoju.

Urządzenie sprawdza się też w parzeniu kaw warstwowych. Latte macchiato ma wyraźne oddzielone od siebie warstwy, co nadaje mu profesjonalnego charakteru. Trzeba zauważyć, że w ekspresie De’Longhi ECAM370.95.S udają się nie tylko kawy mleczne. Espresso czy americano również smakują doskonale. Tego rodzaju napoje są bowiem aromatyczne i pobudzające.

kawa z mlekiem i pianką z ekspresu De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370 95 S.jpg

Ile kosztuje ekspres De’Longhi Dinamica Plus ECAM370.95.S?

Według serwisu Ceneo, cena omawianego ekspresu to 3 399,00 zł.

Specyfikacja techniczna

 • Wymiary, Szerokość, Wysokość, Głębokość: 23,6 x 34,8 x 42,9 [cm]
 • Ciśnienie: 19 bar
 • pojemnik na ziarna: 300g

Ocena ekspresu De’Longhi Dinamica Plus

Ekspres De’Longhi ECAM370.95.S wypada bardzo dobrze na tle innych urządzeń z podobnej półki. Sprzęt jest trwały, dobrze wykonany i doskonale spełnia swoje zadanie.

Kawa parzona z jego pomocą smakuje świetnie i niczym nie różni się od napojów podawanych w najlepszych kawiarniach. Ponadto zaletą tego ekspresu jest jego ciekawy design i brak problemów z utrzymaniem czystości.

Trzeba też dodać, że podobnie model ECAM370.95.S został oceniony i doceniony również przez testerów portali takich jak kuchenny.com.pl i czterykaty.pl. Planując kupno ekspresu, warto więc zastanowić się nad wybraniem De’Longhi ECAM370.95.S.

Porady

Testy ekspresów do kawy

Testy ekspresów:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 + = 46